Powierz Bogu swój dzień!

Współczesny człowiek ma na głowie tyle obowiązków, że czasami aż nie wie w co włożyć ręce. Moje życie wygląda podobnie. Szkoła, nauka, dom, rodzina, wspólnota – to wszystko potrzebuje mojego czasu i zaangażowania. Mam tyle rzeczy do zrobienia, więc zdarza się, że muszę z czegoś zrezygnować kosztem innych spraw. Jednak jest na to jedna rada: powierzyć Panu Bogu swój dzień.

Jakiś czas temu nie byłam w stanie poradzić sobie z organizacją mojego dnia. Nie potrafiłam określić, co jest dla mnie najważniejsze. Prawda jest taka, że kiedy zaplanujemy sobie za dużo, to z trudnością przychodzi nam rozpoczęcie wykonywania swoich zadań. Nawet listy typu „to do” nie pomogą. Moja codzienność był przepełniona chaosem i brakiem jakiegokolwiek porządku.

Pewnego dnia w czasie rozważania Słowa Bożego naszła mnie pewna myśl: a co gdybym tak wybierała sobie jedną/dwie rzeczy z całego dnia i na nich się najbardziej skupiła? Postanowiłam spróbować. Wyznaczyłam sobie dziesięć dni mojego „duchowego ćwiczenia”. Na zakończenie modlitwy wieczornej pomyślałam o następnym dniu, o tym, co ma się w nim wydarzyć i na kartce wypisałam dwie najważniejsze rzeczy do zrobienia. Przy modlitwie porannej wróciłam do moich zapisków i za wstawiennictwem Matki Bożej oddałam Panu Bogu te sprawy.

I rezultaty zauważyłam od razu. Wszystko to, co wcześniej przychodziło mi z trudnością, nie było dla mnie już problemem. Nawet kiedy w ciągu dnia miałam ogromnego lenia i nic mi się nie chciało, to wykonanie tych dwóch czynności przychodziło mi z łatwością. Dlaczego? Bo prowadził mnie Pan Bóg.

Mimo że te dziesięć dni już minęło, to dalej do modlitwy wieczornej siadam z kartką oraz długopisem i każdemu polecam oddawanie swojego dnia w opiekę Naszemu Ojcu.

5 komentarzy

 1. Z. Oaza K. Pelplin
  ·

  A co, jeśli jutrzejszy dzień nie nadejdzie? 🙂

  Odpowiedz
  1. zyciezbogiem
   ·

   Nigdy nie mamy pewności, że się następnego dnia obudzimy, dlatego powinniśmy żyć tak, jakby ten dzień był naszym ostatnim. Jednak mamy wielkiego Boga, który ma moc ofiarowania nam kolejnego dnia będącego możliwością chwalenia Go. Dlatego warto na tą kolejną szansę, na nowy dzień się przygotować. A jeżeli by ten dzień nie nadszedł, to możemy być spokojni, bo chcieliśmy go oddać Bogu. Co więcej, kiedy następnego dnia już nie będzie, to znaczy że pojawiła się możliwość spotkania się z Bogiem

   Odpowiedz

 2. ·

  I have been browsing online more than three hours today, yet
  I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for
  me. In my view, if all webmasters and bloggers made good content as you
  did, the net will be a lot more useful than ever before.

  Odpowiedz
  1. zyciezbogiem
   ·

   Thank you for such a nice comment. I will write more contents like this

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *