Radujcie się!

W Poniedziałek Wielkanocny w Ewangelii usłyszeliśmy te słowa: A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: „Witajcie!” /Mt 28, 9/ Nie opuszczają mnie one aż do teraz, chociaż od tamtego dnia minęło już sporo czasu. W przypisach w Biblii Tysiąclecia zostało podane, że słowo witajcie w dosłownym tłumaczeniu to po prostu radujcie się. Oznacza to, że zmartwychwstały Chrystus wzywa człowieka do radości.

Powinno to skłonić nas refleksji nad własnym życiem. Dzisiaj przychodzi do mnie Jezus, który o mnie wie wszystko, i mówi mi: raduj się. Wielu zadałoby sobie tutaj pytanie: czy to ma znaczyć, że ja niby jestem ponurym człowiekiem bez cienia szczęścia? Nie i tak. Ale dlaczego tak? Pomyślmy o tych wszystkich momentach, kiedy narzekamy, kiedy klękamy do modlitwy i marudzimy Panu Bogu, jak to mamy w życiu ciężko i beznadziejnie. Nie mówię, ze to jest złe. Takie modlitwy też są potrzebne, tylko czy my przypadkiem nie skupiamy się w życiu szczególnie na tym, co jest złe, czego nie mamy, zamiast dziękować Bogu za to, co od Niego otrzymujemy?

Jakiś czas temu znalazłam w Internecie modlitwę optymisty. Bardzo mi się ona spodobała. Ma kilka punktów, ale podam tylko jeden: „Boże, dziękuję ci, za podatki, które muszę zapłacić, ponieważ to oznacza, że jestem zatrudniony”. I to jest właśnie to. Powinniśmy w każdym naszym cierpieniu, nieszczęściu oraz powodzie do narzekania i marudzenia odnajdywać te dobre strony sytuacji, w której jesteśmy i z ogromną radością dziękować Panu Bogu za te wszystkie doświadczenia, którymi nas obdarza.

Święty Jan Bosko powiedział, że smutny święty, to żaden święty, dlatego usłyszmy już dziś głos Jezusa wołającego do nas Radujcie się! Przez nasz ogromny uśmiech na twarzy pokażmy całemu światu, że chrześcijanin to osoba pełna pozytywnej energii i dzielmy się nią z drugim człowiekiem spotykanym codziennie na ulicy. Bo czy świat nie byłby piękniejszy, gdyby wszyscy potrafili okazywać nieograniczoną radość ze swojego życia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *