Życie jak we śnie

Miałam kilka dni temu sen, który z jednej strony wydawał się dosyć głupi i dziwny, ale z drugiej ukazał mi coś bardzo ważnego. Śniło mi się, że wszystkich ludzi z mojego miasta ogarnęło zło, przez co byli oni czarni i szarzy. Chodzili po ulicach gromadami, a ja wraz z moim znajomym unosiłam się ponad nimi. Kiedy zbliżali się w naszą stronę, wiedziałam, że gdy tylko do nas dojdą, mogą przeciągnąć nas na swoją stronę, dlatego wówczas zaczynaliśmy modlitwę. Prosiliśmy w niej Pana Boga, aby zmienił tych ludzi i by odrzucili to zło. Gdy dotarli do nas, nabierali normalnych, radosnych barw, a zło ich opuszczało.

Po obudzeniu się zaczęłam się zastanawiać nad tym snem. Niestety dzieje się tak, że coraz częściej spotykamy na ulicy zło, nienawiść, brak szacunku do drugiego człowieka, ale jesteśmy na to zimni, obojętni. Najgorsze, co robimy, to ucieczka od tego i usprawiedliwianie się, że to nas nie dotyczy. Narzekamy na innych i mówimy, że ten świat się toczy w niedobrym kierunku. Wiele osób zadaje wówczas pytanie o Boga, gdzie On jest.

A może powinniśmy zadać pytanie: czy my Go zapraszamy do naszego życia i tych spotykanych problemów? Pan Bóg jest blisko nas i spogląda na każdego człowieka. On wie, że nasze życie nie jest bajką, chce pomóc swoim dzieciom, dlatego czasami jedynym naszym mieczem do walki ze złem świata może być modlitwa. Codzienne zwrócenie się do miłosiernego Niebieskiego Ojca w prostych słowach jest w stanie zmienić nasze życie oraz drugiego człowieka.

Jezus pokazuje sposób na zwiększenie skuteczności naszej modlitwy: „Zaprawdę powiadam wam: Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie”. /Mt 18,19/ Nasza modlitwa ma większą moc, kiedy jedną intencję będziemy do Boga zanosić wspólnie z innymi osobami.

Mój sen pokazał mi, że modlitwa do Boga zdziała wiele dobra, tylko musi ona być zanoszona z wiarą w Jego wspaniałą moc spełniającą moją prośbę. Kiedy tego zabraknie, mogę latami prosić w jednej intencji, a nie doczekam się jej wypełnienia. Sam Pan Jezus mówił o tym, nauczając ludzi: „Wszystko, o co prosicie w modlitwie stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.” /Mk 11,24/

1 komentarz

  1. Wojtek
    ·

    …jeśli tylko będzie taka Wola Boża. Jeśli będzie to na zbudowanie dobra w tym świecie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *